LV

GEMOSS Valmierā. Ar cieņu pret vidi un pilsētu

Ir apritējis pusgads kopš Gemoss Valmierā atvēra veikalu, sperot plašu soli pretim mūsu klientiem Vidzemes reģionā. Atskatoties uz laiku, kad tika izvēlēta veikala atrašanās vieta, novērtējām pilsētas labvēlīgo atmosfēru, iedzīvotāju atsaucību un viesmīlību. Mums bija svarīgi, lai Gemoss mājvieta būtu draudzīga Valmieras iedzīvotājiem, dabiski iekļautos pilsētas vidē un sniegtu ilgtspējīgu pienesumu reģiona uzņēmējdarbībai. Šodien lepojamies par iespēju strādāt Stacijas ielas senatnīgajā ēkā un uzņemt apmeklētājus Valmierā.

Veikalam izvēlētās ēkas mūri Stacijas ielā 55 iemieso 130 gadus senu vēsturi. Pa dzelzceļa līniju Rīga–Pleskava pārvadāja ne vien pasažierus, bet arī kravas: linus, graudus, koksni, petroleju un citas preces. Pārdesmit soļu gājienā no tās, preču uzglabāšanai tika uzcelta noliktava. Tagad tā turpina izstarot gadsimtu seno rosības auru. Gemoss kolektīva uzdevums, izvēloties šo celtni, bija iekārtot tajā veikalu tā, lai turpinātu izcelt ēkas vērtību un identitāti.  Esam lepni, ka varam turpināt jaunā kvalitātē pildīt Stacijas ielas ēkas funkciju, nodrošinot, ka tā atdzīvina pilsētvidi un turpina veidot tās vēsturi.

Kad dodies uz Valmieras pusi, apciemo Gemoss veikalu, lai bagātinātu ceļa somu ar gardumiem un baudītu Andrito kafijas tasi, un smeltos iedvesmu mājīgas un ilgtspējīgas vides radīšanā. Priecājamies par veiksmīgo sadarbību ar radošajiem meistariem no “Darbnīcu parks”, kuri estētisko Valmieras veikala interjeru radīja, piešķirot otru elpu nolietotām Gemoss kravas paletēm, furnitūrai, metāla sijām, caurulēm un visam citam, ko varēja atrast mūsu teritorijā.

Radoši tika liktas lietā arī senas brusas no Āgenskalna tirgus un dēļi no ēkas Kuldīgas ielā. Gemoss kafejnīcas lete darināta, piešķirot jaunu dzīvi kādas Rīgas viesnīcas dēļiem. Tie ir tikpat seni kā pati Valmieras veikala ēka. Vērtība tika piešķirta visam, ko iespējams izmantot atkārtoti, atjaunojot vai mainot lietu funkciju. Valmieras veikalā izkārtotas no atkārtoti izmantotiem materiāliem darinātas ziedu kastes, stendi, plaukti, letes un produktu grozi.

“Darbnīcu parks” meistari deva mums iespēju raudzīties ilgtspējīgā materiālu aprites virzienā. Turklāt, Valmieras veikala stāsts un atmosfēra lēnām stiprina Gemoss kolektīva vērtības – izaugsmi, vides resursu ilgtspēju un cieņas pilnu attieksmi pret cilvēkiem. Pamazām mēs kopā veidojam tīrāku, dabai draudzīgāku un mums visiem tīkamu vidi.
Apciemo Gemoss Valmierā un gūsti iedvesmu veselīgām pārmaiņām sevī un sev apkārt!