LV

Gemoss atklāj begemotu kolekcijas izstādi

Latvijas vadošais restorānu aprīkojuma tirgotājs, riekstu un žāvēto augļu importētājs SIA “Gemoss” atklāj begemotu izstādi. No 1. jūnija līdz 1.septembrim ikviens interesents ir aicināts to apskatīt. Izstādē ir apskatāma uzņēmuma īpašnieces un vadītājas Ievas Treijas begemotu kolekcija, kas tiek veidota jau vairāk nekā 20 gadus. “Begemotu ēras” pirmsākumi meklējami līdz ar uzņēmuma “Gemoss” nosaukuma rašanos, kad ģimenes vecākais dēls reiz zooloģiskajā dārzā begemotu nosauca par gemosu. Šis vārds vecākiem šķitis interesants un skanīgs un vēlāk, kad tika nolemts dibināt uzņēmumu, vārds “Gemoss” šķitis īstais. Tādējādi tieši begemots ir kļuvis par uzņēmuma talismanu.

Senāko begemotu dāvinājis Gemoss pirmais darbinieks, kad uzņēmums atzīmējis savas pastāvēšanas trešo gada dienu. Pēc tam kolekcijai pievienojās nākamie begemoti un, jo stāsts par talismanu kļuva populārāks, jo vairāk cilvēki, tostarp, sadarbības partneri vēlējās uzdāvināt savu begemotu. Šobrīd begemotu kolekcijā ir jau vairāk nekā 250 personāžu – gan rotaļlietu, gleznu, mākslas priekšmetu, rokdarbu, gan amatniecības izstrādājumu un pat origami.

“Katram begemotam ir savs stāsts. Lielu daļu ir dāvinājuši mūsu klienti, partneri un draugi, taču ievērojamu daļu esam atveduši paši no saviem ārzemju ceļojumiem. Mūsu kolekcijas begemoti ir atceļojuši no tādām zemēm kā Meksika, Brazīlija, Krievija, Malaizija, Indija un citām. Šobrīd kolekcija ir sasniegusi ievērojamu apjomu , tādēļ uz “Gemoss” 25 gadu jubileju nolēmām veidot izstādi, kurā varēs apskatīt ne vien pašus begemotus, bet arī videostāstus par to ceļu līdz mums”, atklāj Ieva Treija.

Begemotu izstāde norisināsies līdz pat 1. septembrim uzņēmuma “Gemoss” telpās Rīgā, Mūkusalas ielā 73, 2. stāvā. Izstādi iespējams apskatīt darba dienās no plkst. 9.00 līdz 19.00 un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00. Izstādes apmeklējums ir bezmaksas.