LV

Kafijas automāta noma: priekšrocības un iespējas

Izcilas kvalitātes kafijas tasīte var uzlabot dienu garāmgājējam, kā arī kalpot par pamatu veiksmīgai viesmīlības biznesa darbībai. Vai tā būtu biroja, bistro, maiznīcas vai augstākās klases restorāna kafija, pilnībā automatizēts kafijas aparāts atvieglo klientu apkalpošanu, atstāj atmiņā paliekošu iespaidu un veicina konkurētspēju.

Laba espresso kafija, krēmīgs kapučīno un sabalansētas garšas latte šodien ir svarīga vizītkarte gan jaunā kafejnīcā, gan birojā, uzņemot biznesa partnerus, gan kāzu un konferenču organizēšanā.

Lai piedāvātu izcilus kafijas dzērienus, vairs nav nepieciešamas lielas investīcijas – kvalitatīvu kafiju iespējams pagatavot arī nomājot automātu gan ilgtermiņā, gan tikai uz vienu pasākuma dienu. Apskatām iespējas un priekšrocības, ko klientiem sniedz nomāti kafijas automāti.

Kafijas automātu noma – 5 priekšrocības

1. Iespēja pielāgot aparāta izmēru un kapacitāti apmeklētāju plūsmai

Pirms jauna restorāna, kafejnīcas vai jebkura viesmīlības nozares uzņēmuma atklāšanas, ir grūti paredzēt apmeklētāju plūsmu, kā arī to, vai klienti pasūtīs kafiju pietiekamā daudzumā vai arī pārāk daudz, lai laikus spētu realizēt kafijas dzērienu pasūtījumu apjomu.

Kafijas iekārtu īre dod iespēju brīvību – nav jāsatraucas par to, kā esošā iekārta pieskaņosies klientu loka vēlmēm. Var izvēlēties pāris mēnešus īrēt iekārtu un, ja kafijas automāts ir jaudīgāks par pieprasījumu vai arī gluži pretēji – ja pieprasījums ir lielāks par iekārtas kapacitāti, to var bez raizēm samainīt, tā atvieglojot darbinieku noslodzi un efektīvi izpildot klientu vēlmes.

2. Mazāks finansiālais slogs: darbs bez neparedzamām nākotnes prognozēm

Kafijas automāta nomāšana ir izdevīgāka par iegādi īpaši tiem uzņēmumiem, kas nesen uzsākuši darbību un kuriem vēl nav stabilas finanšu plūsmas bāzes. Kvalitatīvas iekārtas iegādes izmaksas, kas paredzētas profesionālai lietošanai, ir salīdzinoši augstas, kamēr nomas cenas – demokrātiskas. Noma ļauj uzņēmējam neuztraukties par mūsdienās tik neparedzamo nākotni, kas saistīta ar pandēmiju, valstiskiem lēmumiem vai ekonomisko situāciju. Baristas var piedāvāt augstākās kvalitātes kafijas dzērienus klientiem, vienlaicīgi paturot iespēju atgriezt iekārtu gadījumos, kad neparedzami samazinās klientu pieprasījums.

3. Augstākās kvalitātes kafija pasākumiem

Teju vienīgo racionālo risinājumu kvalitatīviem un ērti pagatavojamiem kafijas dzērieniem banketos, kāzu svinībās, konferencēs un citos pasākumos, sniedz kafijas automāta nomāšana. Tā garantē vienkāršu liela viesu daudzuma apkalpošanu, vienlaikus sniedzot izcilu rezultātu. Atliek tikai apgūt vienkāršu kafijas aparāta lietošanas apmācību un izvēlēties gardākās kafijas pupiņas. Iespējama arī kafijas iekārtu piegāde, tā atvieglojot organizatorisko procesu.

Izvēloties kafijas automātu pasākumiem, svarīgi izvērtēt tā programmu. Ja konferences laikā pēc kafijas vienlaikus dosies liela apmeklētāju plūsma (piemēram, diskusiju pārtraukums) vērts līdzās novietot vairākus kafijas aparātus, kas ļautu pagatavot dzērienu ar vienu pogas pieskārienu. Taču, ja kafijas automāts ir piedeva saviesīgā pasākumā kā daļa no dzērienu klāsta visas dienas garumā, izvēle var krist par labu baristas iecienītākie kafijas automātiem, kas apkalpos mazāku klientu loku, bet ļauj pagatavot augstas kvalitātes espresso receptes.

4. Kopsolī ar sezonalitāti

Vietās, kur viesmīlības nozarei ir izteikti sezonāls raksturs, kafijas automāta nomāšana ļauj pielāgot izdevumus plūsmai un uzņēmuma darba laikam. Piemēram, vasaras kafejnīcas var atgriezt kafijas automātu rudenī un izvēlēties jaunu iekārtu pavasarī pirms atvēršanas. Tas ļauj ne tikai katru gadu no jauna attīstīt servisa un kafijas garšas kvalitāti, bet arī ietaupīt resursus klusajā sezonā, kad uzņēmējdarbība uz laiku tiek apturēta tūristu plūsmas vai laikapstākļu dēļ.

5. Brīvība sekot tendencēm, mainīt kafejnīcas koncepciju un pielāgoties klientu vēlmēm

Kafijas iekārtu noma sniedz zināmu brīvību mainīties. Ne vienmēr ir viegli ieplānot un īstenot ideālo kafejnīcas, restorāna vai bāra koncepciju. Ne vienmēr iztēlotā atmosfēra sakritīs ar to, kas nepieciešama klientam, vai klientu plūsmas intereses un pieprasījums atbildīs tam, ko bizness sākotnēji vēlas nodot savam klientam.

Lai mūsdienās sasniegtu veiksmi viesmīlības nozarē, ir īpaši svarīgi būt īstajā vietā un īstajā laikā, kā arī būt elastīgiem un pielāgot piedāvājumu klientu prasībām, iespējām un gaumei.

Ieklausīšanās klientos, tendenču vērošana, pasūtījumu analīze – tās ir dažas veiksmes atslēgas. Kafijas automāta noma ļauj pielāgoties jūsu klientiem un līdz ar to jūsu vajadzībām.

Iespējams, nepieciešams pielāgojot sortimentu, padarīt to saprotamāku klientam, vai nedaudz pamainot koncepciju, piedāvājumā vairāk iederēsies kāds izsmalcināts kafijas brūvrīks. Kafijas automāts ir tikai viens no kafijas pagatavošanas veidiem.

Kafijas dzērienu garša ir nozīmīga atmosfēras un klienta identitātes vizītkarte – tas ir svarīgs nosacījums atkārtotai apmeklētāju piesaistei, tādēļ iekārtu noma ļauj katrā mēnesī analizēt klientu atsauksmes un atrast savu kafijas dzērienu receptes vizītkarti.

Kafijas automāts īre

Pilna spektra serviss, ko tas nodrošina?

Slēdzot kafijas iekārtas nomas līgumu, tajā bez maksas tiek iekļautas arī apmācības visiem kafejnīcas, restorāna, viesnīcas vai pasākuma darbiniekiem. Kafijas aparāta lietošanas un tīrīšanas prasme ir svarīga, lai tehnoloģija kalpotu efektīvi, uzticami un ērti.

Lai gan teju viss kopšanas process iekārtās notiek automātiski, izprotot kafijas aparātu, barista var nodrošināt raitu pasūtījumu izpildes plūsmu.

Kafijas automāta noma vienmēr ietver garantijas apkopes servisu. Īrnieks neuzņemas atbildību gadījumos, ja iekārtai radušies bojājumi vai darbības traucējumi. Iekārtu nomas meistars piedāvās iespēju samainīt iekārtu pret citu, kā arī nepieciešamības gadījumā ieradīsies kafejnīcā vai pasākumā, lai atrisinātu iekārtas darbības problēmu.

Īstermiņa nomas līgumā var tikt iekļauta arī iekārtas bezmaksas piegāde Rīgas rajonā.

Pateicoties mūsdienu iespējām, par simbolisku samaksu iespējams nokrāsot kafijas aparātu jebkurā krāsā pēc klienta vēlmēm. Tā arī liels kafijas automāts labi iekļausies interjerā vai gluži pretēji – atdzīvinās to.
Lai atvieglotu klientu saistības, ilgtermiņa nomas serviss neparedz īres termiņu – iespējams jebkurā brīdī apmainīt iekārtu pret citu vai arī pārtraukt kafijas automāta nomu.

Iegādāties vai nomāt kafijas aparātu?

Izvēli nosaka gan lietošanas mērķis (ilgtermiņa vai īstermiņa), gan pārliecība par kafijas automāta veiktspēju (klientu daudzums). Ja vienīgais, kas attur no kafijas iekārtas iegādes, ir neziņa par piemērotāko biznesa profilam un klientu plūsmai, tad īslaicīga kafijas aparāta noma noteikti nodrošina iespēju pārliecību par nākotnes pirkumu.

Piemēram, izvēlētā kafijas automāta noma uz nedēļu vai mēnesi ļauj praktiski pārbaudīt tā skaļumu telpas akustikā, tasītes pagatavošanas ilgumu attiecībā pret klientu plūsmu, lietošanas ērtumu, sniegto garšu, un citus individuāli izvērtējamus rādītājus.

Gemoss kafijas studijas eksperti labprāt konsultēs baristas un nozares uzņēmējus gan kafijas automāta iegādes, gan nomas izmaksās, kā arī palīdzēs izlemt par atbilstošāko iekārtu katram biznesam un klientu nepieciešamībām. Sazinies ar mūsu speciālistiem telefoniski (+ 371 28654000), e-pastā (coffee@gemoss.lv) vai sociālajos tīklos – sarunā tikšanos draudzīgā gaisotnē, lai izzinātu kafijas aparātu daudzveidību un nogaršotu gardu kafijas tasīti.