LV

Kaloriju sprādziens jeb freakshake kokteiļi


Jo vairāk, jo labāk – tā varētu apzīmēt jauno modes kliedzienu kafijas dzērienu jomā. Ja tev garšo kafija, saldējums, putukrējums, karamele, šokolāde, popkorns, cepumi, maršmelovi un citi grēcīgi saldumi, iespējams, būsi sajūsmā par šī gada jauno trendu. Freakshake kokteiļi ir kulta dzērieni 2019. gadā, kas pielīdzināmi desertiem. Dzēriens, kurā apvienots viss iespējamais, kļuvis par sava veida izaicinājumu. Kura kafejnīca spēs pagatavot iespaidīgāku desertdzērienu?

Freakshake ideja ir augstā glāzē vai krūzē pagatavot kafijas dzērienu ar dažādām piedevām – putukrējumu, karameli, šokolādi vai kādu citu mērci, un garnēt ar cepumiem, vafelēm, konfektēm, cukura graudiņiem un visu, ko vien var iedomāties. Pat virtuļi, popkorns, brauniji, cukurvate, želejkonfektes un citi grēcīgie našķi tiek izmantoti dzēriena pasniegšanai.

Lai glāze izskatītos pievilcīgāka, tajā vispirms gar iekšējām malām nolej kādu mērci, piemēram, Monin karameļu, vai izsmērē Monin šokolādes un lazdu riekstu mērci, kondensēto pienu vai zemesriekstu sviestu. Aplūko šo piemēru grēcīgam noformējumam. Tad glāzi pilda ar saldējuma kokteili vai cold brew  kafiju (gatavota ar aukstu ūdeni), pienu un liek tik klāt dekorācijas. Apjomam noteikti vajadzīgs putukrējums. Var dzērienu blendēt jau uzreiz ar cepumu gabaliņiem, vafelēm vai riekstiem. Lai saldums nešķebinātu, dekorējot bieži vien izvēlas cepumus ar sāls graudiņiem vai pārlej ar sāļo karameli. Skaidrs, ka šajā desertdzērienā par salduma mērenību nav jādomā un kalorijas šādam dzērienam labāk neskaitīt! Iedvesmojies radošiem izaicinājumiem!