LV

Kaloriju sprādziens jeb freakshake kokteiļi


Jo vairāk, jo labāk – tā varētu apzīmēt jauno modes kliedzienu kafijas dzērienu jomā. Ja tev garšo kafija, saldējums, putukrējums, karamele, šokolāde, popkorns, cepumi, maršmelovi un patiesībā jebkas salds, iespējams, būsi sajūsmā par šī gada jauno trendu – freakshake. Dzēriens, kurā apvienots viss iespējamais, kļuvis par sava veida izaicinājumu – kura kafejnīca spēs pagatavot iespaidīgāku desertdzērienu.

Freakshake ideja ir augstā glāzē vai krūzē pagatavot kafijas dzērienu ar dažādām piedevām – putukrējumu, karameli, šokolādi vai kādu citu mērci, un garnēt ar cepumiem, vafelēm, konfektēm, cukura graudiņiem un visu, ko vien var iedomāties. Pat virtuļi, popkorns, brauniji, cukurvate, želejkonfektes un citi grēcīgie našķi tiek izmantoti dzēriena pasniegšanai.

Lai glāze izskatītos pievilcīgāka, tajā vispirms gar iekšējām malām nolej kādu mērci, piemēram, Monin karameļu, vai izsmērē Monin šokolādes riekstu krēmu, kondensēto pienu vai zemesriekstu sviestu. Tad glāzi pilda ar saldējuma kokteili vai cold brew (gatavota ar aukstu ūdeni) kafiju, pienu un liek tik klāt dekorācijas. Apjomam noteikti vajadzīgs putukrējums, citi dzērienu blendē jau uzreiz ar cepumu gabaliņiem, tāpēc variācijas var būt dažādas. Lai saldums nešķebinātu, dekorējot bieži vien izvēlas cepumus ar sāls graudiņiem vai pārlej ar sāļo karameli, taču šajā desertdzērienā par salduma mērenību nav ieteicams domāt. Skaidrs ir viens, kalorijas šādam dzērienam labāk neskaitīt!


Jūs varētu interesēt arī: