LV

Kvalitatīvi un gaumīgi bāra piederumi izcilu kokteiļu radīšanai


Kokteiļa gatavošanas process ir daļa no tā, kādu iespaidu par dzērienu saņems baudītājs. Tāpēc arvien svarīgāk padomāt arī par to, kādi bāra piederumi tiek izmantoti kokteiļa gatavošanā un, protams, arī pasniegšanā, jo arī dzērienus baudām ar acīm.

Ar garšu vien nepārsteigt! Šobrīd cilvēkiem patīk vērot un novērtēt, kā top dzēriens, kā bārmenis apvieno sastāvdaļas un pasniedz gala rezultātu. Viens no baudas elementiem ir arī vizuālais noformējums, un kokteiļiem jābūt radoši un interesanti pasniegtiem, tikai tad pārliecinās arī garša. Runājot par dzērienu pasniegšanas tendencēm 2019. gadā, glāžu sortiments pārsteigs ar drosmīgiem dizainiem. Piemēram, vīna glāzes aktuāli izvēlēties bez kājiņas, savukārt kokteiļiem šogad aktuāli izvēlēties bieza stikla glāzes ar šķeltiem elementiem. Glāzes var nebūt vairs tikai stikla, bet arī metāla un vara, ierastos dzērienus pasniedzot pavisam citādākā noformējumā. Pasniegšanai salmiņi var būt metāla, bambusa un dažādu krāsu papīra.

Cilvēkiem patīk arī vērot, kā profesionālās rokās top brīnumgardi kokteiļi, un šajā sakarā jāseko līdz tendencēm bāra piederumu jomā. Tie vairs nav tikai šeikeri un bāra karotes. Smalki pulverizatori, kas paredzēti biteru pievienošanai, cirkulatori maisījumu gatavošanai, dūmotāji, mērglāzes, streineri, geizeri, sifoni un citi smalki gadžeti, kas ļauj pasniegt kokteiļus jaunā līmenī. Stilizētas bāra karotes, interesanta dizaina kokteiļu maisāmie, šeikeri u.c. bāra piederumi vairs ne tikai atvieglo kokteiļa gatavošanu, bet arī estētiski papildina bāra noformējumu. Gluži kā laboratorijā iespaidu var radīt ar elegantām ekstraktu pudelītēm. Arī pudeles ar smidzinātājiem un pipetēm ļaus pasniegt kokteiļus ar vissmalkākajiem pagatavošanas paņēmieniem. Turklāt visi šie piederumi paši par sevi ir tik glīti, ka nav pelnījuši vietu zem letes – tie jāatrāda arī bāra apmeklētājiem.

Visus attēlos redzamos bāra piederumus var iegādāties veikalā-noliktavā Gemoss.