LV

Tējas piederumi silto dzērienu sezonai


Gada aukstākajā sezonā siltie dzērieni ir neatņemama sastāvdaļa, tāpēc viena no biežākajām izvēlēm restorānos, kafejnīcās, bāros, ir dažādas tējas. Lai tējas baudīšana būtu īpaša, svarīgi arī šo dzērienu pareizi pasniegt un padomāt par niansēm, kas atvieglo vai padara ērtāku un vēl patīkamāku tējas dzeršanas procesu. Tējas piederumi gan palīdz ērtāk un pareizāk pagatavot dzērienu, gan arī ļauj pasniegt to vajadzīgajā kvalitātē.

Tējas pagatavošanas inventārs

Tējas pasniegšana neaprobežojās tikai ar ūdeni, tēju un ūdens vārāmo kannu. Kā zināms, katrai tējai ir nepieciešama sava ūdens temperatūra, lai varētu izbaudīt pilnīgas garšas un smaržas nianses, tāpēc kvalitatīvas tējas pagatavošanai noderīga elektriskā tējkanna ar regulējamu ūdens sildīšanas temperatūru. Gaumīgākai tējas pagatavošanai var izmantot servēšanas tējkannu, ļaujot klientam pašam papildināt savu tasīti, kad ir vēlme. Tējkanna un tējas krūze ar apakštasi radīs īpašāku noskaņu sildošā dzēriena baudīšanai. Domājot par dizainu un kvalitatīvu dzēriena pasniegšanu, novērtējamas ir caurspīdīgas stikla tējkannas ar sietiņiem. Gemoss trauku kolekcijās atradīsi dažāda dizaina tējkannas, servīzes, krūzes un piederumus tējas pasniegšanai.

Tējas piederumi

Tējas pasniegšanā būtiska sastāvdaļa ir tējas izvēle – ja izvēlas beramo tēju, jāpadomā par klienta ērtībām. Beramā tēja ir ļoti laba izvēle, taču bieži vien tā apgrūtina pasniegšanu. Ļoti praktiski un ērti ir tējas sietiņi – tos var pielāgot tasītes lielumam un biezumu daudzumam. Turklāt tējas sietiņi pieejami dažāda materiāla – metāla, bambusa, ar ķēdīti vai uz krūzes maliņas uzliekami. Ērts veids, kā klientam pašam pagatavot vēlamā stipruma tēju. Trauku kolekcijā atradīsi arī dažādas krūzes tējai ar pielāgotiem sietiņiem, ievērojot ieturētu dizaina līniju. Lai karsto tējas krūzi varētu bez bažām turēt rokās, piemērotas krūzes ar dubultajām sieniņām, kas gan izskatās interesanti, gan atvieglo tējas baudīšanu.

Vēl viens ērts pasniegšanas veids ir tējas filtrs – tas palīdz beramo tēju pasniegt tā, lai biezumi netraucētu malkot dzērienu. Arī tējas filtri Gemoss sortimentā pieejami dažādos izmēros, lielumos un pasniegšanas veidos, piemēram, ar kociņu vai diedziņu. Matē tēja pieprasa īpašu inventāru tās pasniegšanai, tāpēc šim dzērienam tējas inventāra plauktā atvēlēta īpaša vieta gan traukiem, gan citiem vajadzīgiem piederumiem.

Beramās tējas glabāšanai nepieciešami hermētiski noslēgti trauki, un šim nolūkam izvēlies kādu no stikla burkām vai dažāda dizaina traukiem, kas ērti atverami un aizverami.

Salduma deva tējai

Ir cilvēki, kas bauda tēju pašu par sevi, bet ir, kas to izbauda ar cukuru, medu un citronu. Tēja ar medu allaž bijusi lieliska savienība, tāpēc sortimentā atradīsi arī dažāda tilpuma medu. Savukārt klientiem, kas priekšroku dod cukuram, pieejami arī cukura kristāli un porcionētais cukurs.

Savukārt tējas dzērieniem, iespējams, viss, kas pietrūkst, ir kāda garšas nianse, piemēram, kanēlis, medus, pipari, ingvers vai kas cits, un šim nolūkam noderēs Monin sīrupi, kas piestāv arī tējas dzērieniem. Neatņemama klasika ir grenadīna sīrups, ko pasniegt ar augļu tēju, taču bārmenim noteikti vērts pievērsties eksperimentiem ar citām garšām, lai pārsteigtu klientu garšas kārpiņas arī tējas dzērienos.

Tēja katrai gaumei

Arī tēju sortiments Gemoss plauktos ir visai plašs – sākot no Latvijā ievāktām tējām, beidzot ar īstu angļu tēju vai matcha. Tējas maisiņos, dažādu garšu, aromātu beramās tējas, starp kurām ir uzticami vietējie ražotāji un pārbaudītas kvalitātes importētāji no visas pasaules.

Visu nepieciešamo tējas baudīšanas rituālam var iegādāties Gemoss tirdzniecības vietās vai pie tirdzniecības aģentiem.