LV

Viens Piens – dabīgs produkts kafijas dzērienu gatavošanai


Nav iedomājams cappuccino vai latte bez gaisīgām piena putām, tāpēc jebkurš kafijas dzērienu gatavotājs zina, cik lielu lomu spēlē kvalitatīvs piens. Protams, arī baristas iemaņas ir būtisks priekšnosacījums, lai dzēriens būtu baudāms, taču arī produktu kvalitāte un garša spēlē lielu lomu, un kafijas dzērienos bez augstvērtīga piena neiztikt.

Diendienā gatavojot kafijas dzērienus, svarīgi nodrošināties ar produktu, kam ir nemainīga kvalitāte, un ar Viens Piens izdosies izveidot stabilas attiecības.

Viens Piens ir dabīgs govs piens ar 3,2% tauku saturu. Piens karsēts 135°C augstā temperatūrā un pēc tam strauji atdzesēts – šo apstrādes metodi sauc par UHT (ultra high temperature). UHT apstrādes procesā tiek iznīcinātas rūgšanas baktērijas, taču joprojām saglabājas vitamīni, minerālvielas un dabīgā piena garša. Produkta kvalitāti nodrošina arī iepakojums. Piens fasēts tetrapakās, kas pasargā no gaisa un gaismas piekļuves, tāpēc tas tik ilgi spēj saglabāties svaigs. Neatvērtā veidā pienu var uzglabāt istabas temperatūrā līdz pat 12 mēnešiem, bet pēc atvēršanas ledusskapī to var uzglabāt līdz pat 48 stundām.

Krēmīgas piena putas kafijas dzērienos

Lai varētu uzputot govs pienu krēmīgā konsistencē ar skaistu mikroputu, ar kuru rotāt cappuccino, latte vai citus dzērienus, jāņem vērā olbaltumvielu un tauku saturs. Olbaltumvielas spēj noturēt pienā iesisto gaisu, kas notiek putošanas laikā, savukārt tauki palīdz piešķirt tekstūru un krēmīgumu. Viens Piens satur 3,2% olbaltumvielas un taukus, un tas ir tieši tik daudz, lai iegūtu izkusušā saldējuma efektu piena putām. Viens Piens savas labākās garšas nianses atrādīs, ja tiks uzputots līdz 65 °C temperatūrai.

Kas nav mazsvarīgi, ar Viens Piens izdosies pagatavot arī aukstās piena putas profesionālos aparātos. Šādu aparātu lietošanā jāievēro, ka uzputosies tikai tāds piens, kas apstrādāts ar UHT tehnoloģiju, turklāt jo vēsāku pienu izmantos, jo krēmīgākas būs putas. Viens Piens pilnībā atbilst šīm prasībām, tāpēc būs uzticams sabiedrotais gan karsto, gan auksto kafijas dzērienu gatavošanā.

Produktu var iegādāties Gemoss tirdzniecības vietās vai pasūtot pie Gemoss tirdzniecības pārstāvja.