Visi jaunumi

Gaisīgie vaniļas maršmelovi

2020. gada 29. Janvāris  

Vaniļa ir garšviela, kas piešķir jebkuram desertu izsmalcinātību, un viens no vienkāršākajiem saldumiem, kurā var spilgti izjust vaniļas klātbūtni, ir maršmelovi. Gemoss šef-konditore Diāna Ozoliņa dalās ar recepti gaisīgiem maršmeloviem, kuros var gan redzēt smalkos vaniļas punktiņus, gan izjust pasakaino aromātu. Vairāk par vaniļu un tās īpašībām lasi šajā rakstā. Sastāvdaļas: 30 g želatīns 180 g ūdens želatīnam 190 g invertcukurs (1) 400 g cukurs 125 g invertcukurs (2) 125 g ūdens 3 g citronu sula 2 vaniļas pākstis 10 g vaniļas pasta SOSA Pagatavošana:
  1. Izmērcē želatīnu aukstā ūdenī.
  2. Liek invertcukuru (1) miksera bļodā un puto.
  3. Katliņā samaisa invertcukuru (2), cukuru, ūdeni, vaniļas sēkliņas un vaniļas pastu un uzkarsē līdz 112 ºC.
  4. Tad liek šajā sīrupā izmērcēto želatīnu, samaisa.Lēnām pievieno sīrupu invertcukuram, kas putojas un turpina putot līdz masa atdzisusi līdz 45 ºC.
  5. Liek masu divos metāla rāmjos 21x21 cm (malas sasmērē ar vīnogu kauliņu eļļu), kas ir uzstādītas uz silikona paklājiņa.
  6. Izlīdzina ar metāla spatulu, virsmu pārkaisa ar kukurūzas cieti un pūdercukuru 1:1 (nelielu daudzumu) un atstāj uz 24 stundām istabas temperatūrā.
  7. Sagriež kubiciņos ar asi nazi, ja nepieciešams, apviļā vēl pūdercukurā un kukurūzas cietes masā.
Vaniļas maršmelovi jāuzglabā slēgtā, hermētiskā traukā - tikai tad tie saglabās savu gaisīgo tekstūru.
 

Pagatavošana


Līdzīgas receptes

 

Applelixir ābolu sidra etiķi: receptes organisma labsajūtai

Ābolu sidra etiķis zināms ar labvēlīgo ietekmi uz gremošanas sistēmas darbību, holesterīna un cukura līmeņa kontroli, kā arī veicina sāta sajūtu. Turklāt, ja tam piešķir patīkamas un atsvaidzinošas garšas ar antioksidantiem bagātiem superproduktiem, rezultāts ir īsts labsajūtas eliksīrs.
 

Recepte: pavasarīgi spritz kokteiļi

 

Sāļās kūkas: receptes un ieteikumi

#recepte 

Veģetārs uzturs: receptes, inovācijas un tendences

Lai grauzdētu riekstu un saldenās vaniļas smarža uzbur svētku noskaņu katrās mājās, piedāvājam pagatavot gaisīgus mandeļu miltu cepumus.